2 brązowe medale Tomka Jakimczuka
26.07.2022

W Tarnobrzegu w dniach 21-24 lipca 2022r odbył się jubileuszowy XV Międzynarodowy Turniej Słowian w tenisie stołowym dla zawodników na wózkach inwalidzkich. Z powodzeniem zaprezentował się medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Tokio - TOMASZ JAKIMCZUK, zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka wywalczył 2 brązowe medale: w klasie 2 indywidualnie i w klasyfikacji drużynowej.

Indywidualnie Tomek w grupie kwalifikacyjnej wyszedł na drugim miejscu, pokonując wynikiem 3:0 każdego z trzech zawodników: z Ukrainy, Słowacji i Polski. Musiał uznać wyższość zawodnika z Czech Jiri Suchanka, medalisty Igrzysk. W półfinale przegrał ze swoim kolegą z reprezentacji Rafałem Czuperem 1:3, w meczu o brązowy medal pokonał 3:0 Romana Gulyka (Ukraina). W klasyfikacji drużynowej, gdzie uczestniczyli zawodnicy wszystkich klas startowych(open) wraz z Rafałem Czuperem („Start” Białystok) wygrali zdecydowanie grupę eliminacyjną i w ćwierćfinale 2:0 zespół polsko-ukraiński, natomiast w półfinale ulegli 0:2 Słowacji, brązowy medal wywalczyli pokonując Serbię 2:1.

Gratulujemy Tomkowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych.